Kürşat Bozlak

  Kürşat Bozlak

Kürşat Bozlak

KÜRŞAT BOZLAK (Bozlak Sensei)(6.DAN)

Üniversite öğrenimini Konya ve Ankara’ da tamamladı. Halen üniversite öğrencisi ve üst düzey yönetici olarak yaşamına devam etmektedir. Spora 8 yaşında JUDO ile başladı. 

    18 Nisan 1977 yılında Aksaray ili  Demirci kasabasında doğan Kürşat BOZLAK(Bozlak Sensei), 8 yaşında Judo ve jiujitsu ile tanışmasını ve bu spora uzun yıllarını vermesini müteakip 1998 yılında Kenji Kumagai nin verdiği bir dersi seyrettikten sonra o ders onda fırtınaların kopmasına sebep oldu. Böylece Aikido serüvenine başlamış oldu. 

    2003 yılında Konya’ya tekrar döndüğü zaman Aikido’dan da uzak kaldı. Aikido çalışacak bir grup aramaya başladı. O dönemlerde kendisi Hava Kuvvetlerinde komutan olan Aikido sevdalısı Kaya Aniç  (Sempai) ile tanıştı ve Aikido hayatında tekrar yerini aldı. O zamandan bu zaman bir çok yabancı ve Türk hocayla çalışmıştır. N.Tamura Sensei(Fransa 8.Dan),Nebi Vural (8.Dan), K.Kumagai Sensei(8.Dan) G.Honma Sensei(Amerika 7.Dan), gibi sayısız seminerlere ve eğitim kamplarına katılmıştır. 

Eurasia Aikido Budo Federasyonu Konya Temsilcisi ve Türkiye Wushu Federasyonunda Aikido Teknik Kurul Üyesi olan Kürşat BOZLAK(Bozlak Sensei) 2022 yılının Eylül ayında vefat etmiştir.

Özellikle teknik gelişim konusunda öğrencilerine çeşitli fikirlere ve öğretilere açık olmak konusundaki teşvikleri sonrası, yetiştirdiği öğrencilerden Volkan YALÇIN ( 4.Dan) ın liderliğindeki Aikido Konya Topluluğu Kürşat BOZLAK(Bozlak Sensei)'nin öğretileri ile yoluna devam etmektedir.

BEDEN KİTLE İNDEKSİ HESAPLAMA

= 00.0